mappress - en to bg_BG translation catalogue (244 entries)

en: Version
bg_BG: Версия

en: Documentation
bg_BG: Документация

en: Support
bg_BG: Поддръжка

en: Contact
bg_BG: Контакт

en: Upgrade to MapPress Pro
bg_BG: Upgrade до MapPress Pro

en: MapPress database tables are missing.  Please deactivate the plugin and activate it again to fix this.
bg_BG: Липсват таблици в базата даннни на MapPress. Моля деактивирайте и реактивирайте plugin-а за да отстраните проблема.

en: WARNING: MapPress now requires WordPress 3.2 or higher.  Please upgrade before using MapPress.
bg_BG: ВНИМАНИЕ: MapPress вече изисква WordPress 3.2 или по-висока версия. Моля, надстройте WordPress.

en: WARNING: MapPress is not compfatible with the WP-Geo plugin.  Please deactivate or uninstall WP-Geo before using MapPress.
bg_BG: ВНИМАНИЕ: MapPress не е съвместим с WP-Geo plugin. Моля изключете или деинсталирайте WP-Geo.

en: Bicycling
bg_BG: Колоездене

en: Bike
bg_BG: Велосипед

en: One of the addresses could not be found.
bg_BG: Единия от адресите не може да бъде открит.

en: Google cannot return directions between those addresses.  There is no route between them or the routing information is not available.
bg_BG: Google не може да предостави упътвания между тези адреси. Не е налична достатъчно информация или не съществува маршрут между тях.

en: Unknown error, unable to return directions.  Status code =
bg_BG: Неизвестна грешка, невъзможно извличане на упътвания. Код на грешката =

en: Directions
bg_BG: Упътвания

en: Error reading KML file
bg_BG: Грешка при четене на KML файла

en: Loading...
bg_BG: Зареждане...

en: No matching address
bg_BG: Адреса не е намерен

en: Unable to get your location
bg_BG: Местоположението не може да се определи

en: Traffic
bg_BG: Трафик

en: Transit
bg_BG: Транспорт

en: Zoom
bg_BG: Мащаб

en: Add
bg_BG: Добави

en: Click & drag to move
bg_BG: Кликни & влачи за преместване

en: Click to change
bg_BG: Кликни за промяна

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Delete this POI?
bg_BG: Изтриване на тази POI?

en: Delete this map?
bg_BG: Изтриване на картата?

en: Please save the map first
bg_BG: Моля, първо запишете картата

en: Shape
bg_BG: Сподели

en: Untitled
bg_BG: Неозаглавена

en: Map not found
bg_BG: Картата не е открита

en: Edit
bg_BG: Редакция

en: Insert into post
bg_BG: Вмъкване в публикацията

en: Show map
bg_BG: Покажи картата

en: Center map
bg_BG: Центриране

en: Reset map
bg_BG: Изчистване

en: Bigger map
bg_BG: По-голяма карта

en: Smaller map
bg_BG: По-малка карта

en: Directions to
bg_BG: Упътвания до

en: Directions from
bg_BG: Упътвания от

en: Basic Settings
bg_BG: Основни настройки

en: Post types
bg_BG: Видове публикации

en: Automatic map display
bg_BG: Автоматично показване

en: Map Controls
bg_BG: Управление на карта

en: Draggable
bg_BG: Преместване

en: Keyboard shortcuts
bg_BG: Клавишни комбинации

en: Scroll wheel zoom
bg_BG: Мащабиране

en: Map Types
bg_BG: Типове карта

en: Map controls
bg_BG: Управление на карта

en: Map Settings
bg_BG: Настройки на карта

en: Map links
bg_BG: Бутони над картата

en: Map alignment
bg_BG: Подравняване на карта

en: Map border
bg_BG: Рамка на картата

en: Map border color
bg_BG: Цвят на рамката

en: Open first POI
bg_BG: Отвори първия POI

en: POI Settings
bg_BG: Настройки на POI

en: POI links
bg_BG: Връзки на POI

en: Tooltips
bg_BG: Съвети

en: Default zoom
bg_BG: Приближение по подразбиране

en: Icons
bg_BG: Икони

en: Styled Maps
bg_BG: Стилизирани карти

en: Geocoding
bg_BG: Геокодиране

en: Localization
bg_BG: Локализация

en: Language
bg_BG: Език

en: Country
bg_BG: Страна

en: Directions server
bg_BG: Сървър за упътвания

en: Directions units
bg_BG: Мерни единици

en: Miscellaneous
bg_BG: Разни

en: Adaptive display
bg_BG: Адаптивен екран

en: Turn off CSS
bg_BG: Изключи CSS

en: Load maps last
bg_BG: Зареди картата накрая

en: Use the settings below to automatically create maps from custom fields.
bg_BG: Използвайте опцията по-долу за автоматично създаване на карти от потребителски полета

en: Posts
bg_BG: Публикации

en: Pages
bg_BG: Страници

en: country code
bg_BG: код на страна

en: Enter a %s to use when searching (leave blank for USA)
bg_BG: Въведете %s  за локално търсене (за САЩ оставете празно)

en: Enter a google server URL for directions/printing
bg_BG: Въведете URL на Google сървър за упътвания/ принтиране

en: (Default)
bg_BG: (По подразбиране)

en: Metric (kilometers)
bg_BG: Metric (километри)

en: Imperial (miles)
bg_BG: Imperial (мили)

en: Enable map dragging with the mouse
bg_BG: Позволи влачене на картата с мишка

en: Enable zoom with the mouse scroll wheel
bg_BG: Позволи мащабиране със скрол бутона на мишката

en: Enable keyboard panning and zooming
bg_BG: Позволи завъртане и мащабиране с клавиатурата

en: language
bg_BG: език

en: Use a specific %s for map controls and geocoding
bg_BG: Използвай специален %s за управление и geocoding

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Horizontal
bg_BG: Хоризонтално

en: Dropdown
bg_BG: Падащо меню

en: Small
bg_BG: Малко

en: Large
bg_BG: Голямо

en: Open initially
bg_BG: Отвори при зареждане

en: Checked initially
bg_BG: Активирано при зареждане

en: Control
bg_BG: Управление

en: Enable
bg_BG: Включи

en: Style
bg_BG: Стилове

en: Map types
bg_BG: Типове карти

en: Pan
bg_BG: Завъртане

en: Street view
bg_BG: Градски изглед

en: Scale
bg_BG: Мащаб

en: Overview map
bg_BG: Преглед на картата

en: Public transit
bg_BG: Публичен транспорт

en: Bike routes
bg_BG: Вело маршрути

en: Road map
bg_BG: Пътна карта

en: Satellite
bg_BG: Сателит

en: Terrain
bg_BG: Терен

en: Hybrid
bg_BG: Хибрид

en: Inline (in your blog)
bg_BG: Вградени (в блога ви)

en: None
bg_BG: Няма

en: Automatically open the first POI when a map is displayed
bg_BG: Автоматично отваряне на първия POI, когато картата се визуализира

en: Show control
bg_BG: Покажи бутони за управление

en: Enabled by default
bg_BG: Включи по подразбиране

en: Show POI titles as a "tooltip" on mouse-over
bg_BG: Покажи заглавията на POI като "tooltip" на mouse-over

en: Center
bg_BG: Центриране

en: Left
bg_BG: Ляво

en: Right
bg_BG: Дясно

en: solid
bg_BG: плътна

en: dashed
bg_BG: прекъсната

en: dotted
bg_BG: на точки

en: double
bg_BG: двойна

en: groove
bg_BG: канал

en: inset
bg_BG: навътре

en: outset
bg_BG: навън

en: Width
bg_BG: Широчина

en: Corner radius
bg_BG: Радиус на ъгъла

en: Color
bg_BG: Цвят

en: Display shadow
bg_BG: Показвай сянка

en: Default zoom for POIs entered by lat/lng
bg_BG: Мащаб по подразбиране за POI въведени с lat/lng

en: Top of post
bg_BG: В налалото на публикацията

en: Bottom of post
bg_BG: В края на публикацията

en: No automatic display
bg_BG: Без автоматична визуализация

en: Recenter maps when window is resized
bg_BG: Центрирай картата, когато се промени размера на прозореца

en: Don't load the %s stylesheet
bg_BG: Не зареждай %s стиловете

en: Load maps in window 'load' event
bg_BG: Зареждай картата паралелно със страницата

en: Rate it 5 Stars
bg_BG: Остави рейтинг 5 звезди

en: %s on WordPress.org
bg_BG: %s на WordPress.org

en: Thanks for your support!
bg_BG: Благодаря Ви за помощта!

en: Like this plugin?
bg_BG: Харесвате този плъгин?

en: Sample Map
bg_BG: Примерна карта

en: Save Changes
bg_BG: Записване на промените

en: Reset Defaults
bg_BG: Изчистване на промените

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: download it now
bg_BG: свали сега

en: A PRO Version update is available for manual installation: %s
bg_BG: Ъпдейт на ПРО версията е наличен за ръчно сваляне: %s

en: Add POI
bg_BG: Добави POI

en: My location
bg_BG: Моето местоположение

en: Click map for lat/lng:
bg_BG: Кликни върху картата за lat/lng:

en: Line:
bg_BG: Ред:

en: Weight
bg_BG: Тежест

en: Opacity
bg_BG: Плътност

en: Fill:
bg_BG: Попълване:

en: Visual
bg_BG: Визуално

en: Save
bg_BG: Запис

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Maps for This Post
bg_BG: Карти за тази публикация

en: New Map
bg_BG: Нова карта

en: Map ID
bg_BG: ID на карта

en: Map Title
bg_BG: Име на карта

en: Size
bg_BG: Размер

en: No results, check that a geocoder is configured
bg_BG: Няма резултати, проверете дали е конфигуриран geocoder

en: Invalid status: %s, address: %s
bg_BG: Невалиден статус: %s, адрес: %s

en: No results for address: %s
bg_BG: Няма резултати за адрес: %s

en: Error: %s %s
bg_BG: Грешка: %s %s

en: Use default icon
bg_BG: Използвай икона по подразбиране

en: Automatic
bg_BG: Автоматично

en: POI list
bg_BG: POI лист

en: Use DataTables
bg_BG: Използвай Data таблици

en: InfoWindow type
bg_BG: InfoWindow тип

en: InfoWindow panning
bg_BG: InfoWindow завъртане

en: Default icon
bg_BG: Икона по подразбиране

en: Custom icons directory
bg_BG: Папка с индивидуални икони

en: Mashup POI title
bg_BG: Mashup POI заглавие

en: Link title
bg_BG: Заглавие на връзка

en: Mashup Thumbnails
bg_BG: Mashup миниатюра

en: Thumbnail Size
bg_BG: Размер на миниатюра

en: Styled maps
bg_BG: Стилизирани карти

en: Default style
bg_BG: Стил по подразбиране

en: Geocoding fields
bg_BG: Полета за Geocoding

en: API key (optional)
bg_BG: API ключ (опция)

en: Map sizes
bg_BG: Размери на карта

en: Force resize
bg_BG: Принудително преоразмеряване

en: Show a list of POIs under each map
bg_BG: Показвай лист с POI под всяка карта

en: Show the POI list as a sortable %s
bg_BG: Показвай листа с POI като таблица за сортиране %s

en: POI title
bg_BG: Заглавие на POI

en: Post title
bg_BG: Заглавие на публикация

en: Address
bg_BG: Адрес

en: Post excerpt
bg_BG: Откъс на публикация

en: Link POI titles to the underlying post
bg_BG: Свържи заглавията на POI със съответните публикации

en: Open the POI
bg_BG: Отваряне на POI

en: Go directly to the post
bg_BG: Отиди директно на публикацията

en: InfoBox (can be styled and extend outside the map)
bg_BG: InfoBox (може да бъде стилизиран и разширен извън картата)

en: Disable map panning when infoWindow / infoBox is opened
bg_BG: Изключи завъртането на картата, когато е отворен  infoWindow / infoBox

en: Show featured image thumbnails in mashup POIs
bg_BG: Показвай миниатюри на снимките към публикации в mashup POI

en: Use existing size:
bg_BG: Използвай съществуващ размер:

en: or resize to (px):
bg_BG: или преоразмери до (px):

en: styled maps
bg_BG: стилизирани карти

en: styled maps wizard
bg_BG: съветник за стилизиране на карти

en: Enter JSON for %s from Google's %s
bg_BG: Въведи JSON за %s от %s на Google

en: Style name
bg_BG: Име на стила

en: No styles have been defined yet
bg_BG: Не са въведени никакви стилове

en: Nominatim
bg_BG: По-специално

en: Address Line 1
bg_BG: Адрес ред 1

en: Address Line 2
bg_BG: Адрес ред 2

en: Address Line 3
bg_BG: Адрес ред 3

en: Address Line 4
bg_BG: Адрес ред 4

en: Address Line 5
bg_BG: Адрес ред 5

en: Address Line 6
bg_BG: Адрес ред 6

en: Latitude
bg_BG: Ширина

en: Longitude
bg_BG: Дължина

en: Icon
bg_BG: Икона

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Body
bg_BG: Тяло

en: Map Zoom
bg_BG: Мащабиране на карта

en: Map
bg_BG: Карта

en: Custom Field
bg_BG: Потребителско поле

en: Overwrite existing maps when upating
bg_BG: Презапиши съществуващите карти при обновяване

en: usage tracking
bg_BG: статистика на потреблението

en: API keys is needed only for premium services or %s
bg_BG: API ключове са необходими само за премиум услуги или %s

en: Height
bg_BG: Височина

en: Enter sizes in px or %
bg_BG: Въведете размер в px или %

en: Permanently resize existing maps
bg_BG: Трайно преоразмеряване на съществуващите карти

en: from %s to %s
bg_BG: от %s до %s

en: Force Resize
bg_BG: Принудиделно преоразмеряване

en: Widget title
bg_BG: Име на уиджет-а

en: Map size
bg_BG: Размер на картата

en: Show
bg_BG: Покажи

en: Current posts
bg_BG: Текущи публикации

en: Hide if empty
bg_BG: Скрии ако е празно

en: All posts
bg_BG: Всички публикации

en: Custom query
bg_BG: Персонална заявка

en: Learn about queries
bg_BG: Научи повече за заявките

en: Show POI list
bg_BG: Покажи лист с POI

en: Link POIs to posts
bg_BG: Свържи POI с публикации

en: Inline
bg_BG: На един ред

en: Map type
bg_BG: Тип на карта

en: Other Settings
bg_BG: Други настройки

en: Example: traffic="false" maplinks=""
bg_BG: Пример: traffic="false" maplinks=""

en: By car
bg_BG: С кола

en: Public Transit
bg_BG: Публичен транспорт

en: Walking
bg_BG: Ходене пеш

en: Swap start and end
bg_BG: Размени начало и край

en: Get Directions
bg_BG: Изтегли упътвания

en: Print
bg_BG: Към Google Maps

en: Close
bg_BG: Затвори

en: Location
bg_BG: Местоположение
